FAQ (časté otázky)Co je hlavní přínos systému IQRC?

Úspora nákladů na vytápění. Běžně je možné počítat s úsporou cca. 20%. Samozřejmě na to má vliv mnoho dalších faktorů. Z dosavadních instalací IQRC vychází rozsah úspor 15-38%.

Pro koho je systém IQRC určen? 

Systém je vyvinut jako průmyslové řešení pro velké budovy, kde je nepravidelný pohyb lidí, např. školy, hotely, kanceláře, průmyslové budovy a pod. Samozřejmě bude fungovat i v rodinném domě. Dokáže ovládat termostatické ventily teplovodního vytápění, ale i spínat elektrické radiátory, rohože...

Jakou velkou budovu je možné vybavit systémem IQRC?

Teoreticky jakoukoliv budovu s teplovodním vytápěním, na jednu řidící jednotku 660 zařízení ... 

Čím je systém užitečný?

Systém umožní vytápět prostory nezávisle a individuálně - dvě místnosti vedle sebe mohou mít zcela odlišný časově teplotní režim ... Tím šetří náklady na vytápění. 

Jak ovládám systém?

Systém je řízen centrálně z řídící jednotky, kde je uložen program vytápění pro každou zónu - místnost. Pokud je potřebná změna, je možná přes PC a software, nebo přímo přes regulační jednotku - termostat. Samozřejmě i dálkově přes internet - nutná je pevná IP adresa. 

Jak mi systém usnadňuje práci?

Systém IQRC eliminuje lidský faktor - při odchodu z místnosti málokdo sníží teplotu pomocí manuálního ovládání. Umožňuje zároveň uživatelům získat dokonalý přehled o teplotách v jednotlivých místnostech, o aktuálním stavu systému a pod. 

Co je zónová regulace?

Regulace vytápění každé zóny individuálně, čili Individuální program vytápění pro jednotlivé místnosti tak, aby nastavení systému v jednotlivých denních časových úsecích přihlíželo k potřebám uživatelů objektu.

Jaké jsou náklady na dodávku systému?

Systém je dodáván na míru konkrétní budově, nabídku vypracováváme pro každou budovu samostatně. Vzhledem k variabilitě budov je třeba přesně navrhnout pokrytí budovy signálem při dodržení kapacitních možností a zároveň řešit regulační část. 

Co je nezbytné pro vypracování nabídky?

Pro začátek půdorys budovy s popisem využití místností (třída, pokoj a pod.) A se zakresleným počtem radiátorů v jednotlivých místnostech. Nejjednodušší - požární evakuační plán a dopsání počtu radiátorů v každé místnosti.

Což znamená "instalace, nevyžadující velké stavební úpravy"? 

Porovnání instalace našeho bezdrátového systému a drátových systémů ... V případě IQRC to znamená příprava 230V pro regulační jednotky (lišta, nebo drážka ve stěně, otvor pro krabici) a topenářská část - výměna ventilů, pokud již nejsou termostatické.

Co systém IQRC neřeší?

Náš systém "nezatopí", pokud je nedostatečná teplota vyhřívací vody, případně špatné hydraulické vyregulování systému.